Veľa ľudí si myslí, že jediným riešením pre novú kúpeľňu a plnohodnotné sprchovanie vo vani, je inštalácia sklenenej/plastovej zásteny. Málokto si však spomenie na starý-dobrý sprchový záves.

Sprchový záves, predchodca sprchových a vaňových zásten je stále obľúbeným a funkčným doplnkom kúpeľní po celom svete. V severských krajinách i v zámorí je veľmi obľúbený a využíva sa oveľa častejšie ako zásteny.

Veľmi nízka cena, ľahká montáž bez nutnosti vŕtania, jednoduché a bezpečné používanie hovorí jasne. Dnešné sprchové závesy sa vyrábajú z moderných materiálov (plastov, syntetických textílií), v antibakteriálnom prevedení, dizajnoch a farbách od výmyslu sveta. Mnohí ľudia závesy odvrhujú najmä kvôli hygienickým normám, no v prípade moderných textilných závesov, nie je problém ho zvesiť a jednoducho vyprať v práčke.Sprchovy_zaves_1 Sprchovy_zaves_2

Ak Vám priestorové možnosti nedovoľujú inštaláciu a používanie zásteny, sprchový záves je častokrát jediným riešením. Závesy sa stávajú čoraz obľúbenejšie aj u interiérových dizajnérov na doplnenie farebnej schémy miestnosti. Práca s nimi je jednoduchá, dá sa flexibilne upravovať (strihať) a je veľmi tolerantný k prípadným nerovnostiam a atypickým tvarom.Sprchovy_zaves_3

Bežný sprchový záves bez problémov zoženiete od cca 5 EUR a svoju úlohu splní viac než dobre. Osobne si myslím, že sprchový záves je v mnohých prípadoch veľmi dobrým riešením, nielen po ekonomickej stránke.

Foto: www.ikea.sk