Európsky gigant kúpeľňového vybavenia spoločnosť RAVAK predstavila svoju novú sériu s jednoduchým názvom 10°. Ravak bol pre mňa vždy slušným a ekonomicky dostupným riešením v porovnaní cena/kvalita, no po dizajnovej stránke trochu zaostával.

V posledných rokoch však prichádza so sériami, ktoré sú nielen cenovo dostupné, ale i dizajnovo čoraz príťažlivejšie. Dlhoročná spolupráca s prestížnym štúdiom Nosal Design očividne funguje a potvrdením je i medzinárodné ocenenie za produktový dizajn Red Dot Award, ktorý séria 10° získala.

Ravak séria 10 stupňov

Základným princípom Ravak série 10° je natočenie všetkých prvkov o 10 stupňov smerom k užívateľovi. Okrem toho, že to vyzerá naozaj zaujímavo, je to i praktické. Čo to znamená?

Pri sanite (vaňa, umývadlo) vznikol natočením funkčnej časti bohatý odkladací priestor. Asymetrický tvar ocenia najmä ľudia s malými rozmermi kúpeľne, kde je rohové rozmiestnenie sanity nutnosťou. Kompletná séria by sa samozrejme neobišla bez nábytku, zatiaľ v troch farebných prevedeniach (biela, sivá a tmavý orech). K vani je dostupná aj vaňová zástena.

To, že to Ravak s novou sériou 10° myslí vážne, potvrdzuje aj ucelená rada batérií. Umývadlová, bidetová, vaňová i sprchová, v nadomietkovej aj podomietkovej verzii. Tie by mali byť užívateľsky komfortnejšie svojim naklonením – ako inak o 10 stupňov. Pri batériách s výtokom oceníte nový uhol sklonu aj pri čistení. Na rozdiel od vodorovného výtokového ramena, kde nafŕkaná voda stojí a po vyschnutí zanecháva škvrny, po naklonenom výtoku prirodzene steká.

Ravak séria 10 stupňov

Ravak séria 10 stupňov

Celkovo by som sériu Ravak 10° hodnotil pozitívne v porovnaní cena/kvalita, po novom cena/kvalita/dizajn. Dúfam, že Ravak bude v tomto smere naďalej pokračovať a prinášať na kúpeľňový trh minimálne tak zaujímavé série, akou je koncept 10°.

Foto: www.ravak.sk