V tomto článku sa budeme venovať východnej filozofii vetru a vody, známej ako Feng Shui a pozitívnej energii v kúpeľni. Nakoľko nie sme príliš veľkými odborníkmi v tejto oblasti, na tvorbe tohto obsahu sme spolupracovali s expertom na slovo-vzatým: lektorkou a konzultantkou na Feng Shui Zuzanou Adam. Ak Vás zaujíma spojenie tejto filozofie s tokom energií v kúpeľni, nasledujúcich pár riadkov je určených práve pre Vás.

obrazok-Feng_Shui_kupelna1

Kúpeľňa je dnes jedna z najdrahších a najviac riešených miestností nášho domova pre svoju účelovosť a relax. Kúpeľňa je však i miestom pre očistu a vylučovanie ako v našom reálnom živote, tak aj v energetických dráhach našich domov. Má vplyv na bohatstvo rodiny a jej zdravie.

Odpovedať si, kde je najlepšie miesto pre toaletu, je naozaj veľmi ťažké a naši predkovia, keď mávali toaletu mimo dom, dobre vedeli, čo robia. Ale doba je iná, bývanie a zvyklosti tiež. A preto si povieme, ako najlepšie ošetriť miesto, kde nám odteká najviac energie.

Umiestnenie kúpeľňe

Kúpeľňa by nemala byť prvá miestnosť, ktorej dvere vidíte, keď vstupujete do domu. V tomto prípade uberá energiu, ktorú do domu privádzate, uberá vám na možnostiach, ktoré váš život prináša. Vieme, že veľa panelákov má toto usporiadanie, preto je vhodné zamerať sa na liečbu. Môžete medzi dvere a kúpeľňu zavesiť mobilný predmet, zvonkohru alebo krištáľovú guľu (samozrejme len ak sa vám páči tento druh výzdoby). Ďalším variantom je kúpeľňu nechať „zmiznúť“ a to peknou fototapetou, kde len niekde uprostred pôjde nahmatať kľučku, ale nikto by tam na prvý pohľad kúpeľňu nehľadal.

Najväčším energetickým problémom sú toalety a odpady ako-také. Ich zaslepenie a uzavretie najlepšie pomáha zabrániť týmto stratám. Na odpady v umývadlách a vani použite zatvárateľný odpad (automat.sifón/click sifón), alebo na sitko do odtoku dajte kamienok krištáľu.

Sklápajte dosku na toalete

Najväčší odpad, ktorý v byte máme, je však toaleta. Preto, aby ste sa naozaj vyhli veľkým únikom, je dobré naučiť celú rodinu jeden nový návyk – zatvárať/sklápať dosku. Viem, ako prekvapene sa asi tvárite a viem, aké myšlienky Vám behajú hlavou. Ale verte, že nielen mne sa to podarilo naučiť môjho partnera, malé deti, ale ešte aj pravidelné návštevy – hovorí Zuzana. Veľmi dobre počujú, keď im vysvetlíte, že vám utekajú otvorenou toaletou peniaze a bohatstvo. Pre uzemnenie a udržanie energie doma, môžete ešte vedľa toalety položiť kameň. Zatváranie platí nielen pre poklop toalety, ale samozrejme aj pre dvere toalety/kúpeľne.

Zásady pre kúpeľnu v súlade s Feng Shui

Ak staviate, alebo projektujete svoju novú kúpeľňu, držte sa týchto jednoduchých zásad pozitívneho usporiadania kúpeľne:

  • Hlavným faktorom, na ktorý by sme sa mali zamerať je, či je možné vidieť toaletu od vstupných dverí. Najlepšie umiestnenie je za kúpeľňovými dverami, tak aby ste ju od vstupu nevideli.
  • Dvere do kúpeľne by nemali byť v spálni – uberá energiu pre zdravie a lásku oboch partnerov.
  • Toaleta by nemala byť na stene, kde máte čelo postele – splachovanie odčerpáva životnú energiu spiacich.

V zásade by kúpeľňa mala byť čisté miesto, jednoduché a čo najmenej zdobené. Čo najmenej vecí vystavaných na obdiv. Veľa farebných fľaštičiek, doplnkov, alebo obrázkov na toaletách zbytočne podporuje miesto, ktoré vám okrem tepla pri hygiene, do života neprináša nič ďalšieho. Preto odporúčame, všetko čo môže byť v skrinke, v zásuvke – dajte tam. Celkový dizajn kúpeľne a toalety je ideálne udržať v jednoduchosti a čistých líniách. Zostane vám tak ďaleko viac energie pre váš úspech, lásku a šťastie.

obrazok-Feng-Shui-kupelna-2

Ak Vás téma Feng Shui a pozitívnej energie vo Vašom domove zaujala natoľko, že by ste tieto zásady chceli aplikovať i na iné miestnosti, prípadne celý byt/dom, navštívte stránky nášho experta na www.fengshuiacademy.cz

Na záver by sme radi osobne poďakovali Zuzane Adam za hodnotné informácie, ktoré nám poskytla k tejto téme a úžasnú, profesionálnu spoluprácu.

ZDROJ fotoAngelina Alekseeva
ZDROJ fotoFeng Shui Academy