Mnoho z vás si určite kladie otázku, prečo by práve pri realizácii miestností ako kúpeľňa a WC, bol potrebný nejaký manuál? Veď sú to malé miestnosti slúžiace len jednému účelu…

Tento pohľad je však klamlivý.

V prvom rade si treba uvedomiť, že sú to technicky najnáročnejšie miestnosti v celom dome/byte a ich realizácia je oveľa komplikovanejšia, ako sa na prvý pohľad zdá. Výstavba, alebo prestavba kúpeľne sa dá prirovnať k stavbe domu v malom meradle. Spájajú sa v nej takmer všetky činnosti od hrubých stavebných prác, cez inštalácie rozvodov vody, odpadov, elektrickej energie, vzduchotechniky, dokonca i plynu – ak kúpeľňa slúži aj ako technická miestnosť. Všetky tieto činnosti podliehajú normám a vyhláškam, ku ktorým je potrebná dokumentácia a podľa zákona je ich nutné dodržiavať.

Taktiež trh je v oblasti kúpeľní veľmi široký. Inovácie a technológie rýchlo napredujú a vybrať si zo širokej ponuky značiek a dodávateľov tie správne produkty, je bez bližších informácii a konkrétnej predstavy veľmi ťažké.

Čo tak mať v ruke návod, podľa ktorého by to zvládol aj úplný laik?

 

Moje meno je Ján Špánik a moje stránky Kupelnovy-manual.sk vám už niekoľko rokov prinášajú inšpiráciu a zaujímavé informácie z tejto oblasti. Kúpeľne sú mojou vášňou a skúsenosti, ktoré som za roky praxe nazbieral som sa rozhodol zhrnúť a zoradiť do prehľadnej príručky, ktorá sa stane nenahraditeľným pomocníkom pri realizácii vašej novej kúpeľne.

Dizajnu, technickej realizácii a zariaďovaniu kúpeľní sa venujem už od roku 2009. Prešiel som si viacerými pozíciami od pracovníka, špecialistu kúpeľňového štúdia, cez hlavného návrhára a dizajnéra vizualizácií, až po maloobchodného a veľkoobchodného dodávateľa, realizátora vo vlastnej firme. Pravidelné školenia a vzdelávanie u tých najlepších v obore sú pre mňa samozrejmosťou.

Pri konzultácii s klientmi som sa neustále stretával s opakujúcim sa problémom. A tým je nedostatok objektívnych informácií o tom:

Ako postupovať?

Ako si vybrať?

Čo najskôr?

Ako ušetriť peniaze?

 

Otázky, na ktoré im málokto vedel podať presné odpovede. Firma im povedala toto, kúpeľňové štúdio tamto, v obchode a u známych sa zas dozvedeli niečo úplne iné. To je bežná realita, s ktorou sa stretávam neustále.
Na internete sa dozviete len všeobecné informácie, väčšinou z článkov publikovaných niekoľko rokov dozadu. Svoje KNOW-HOW si firmy strážia a podrobnejšie postupy, či informácie sa dozviete len pri konkrétnych produktoch, ktoré sami predávajú. Ktoré produkty sú však cenou i kvalitou najlepšie, keď všetci preferujú tie, z ktorých majú najvyššiu províziu?

Toto všetko a ešte oveľa viac sa vám na základe mojich skúseností, pokúsim objasniť.

Vybral som to najpodstatnejšie a zrozumiteľnou formou vložil do tejto eKnihy, ktorá vám poslúži ako manuál vhodný pre úplných laikov, poloprofesionálov, ale i seriózne stavebné a realizačné firmy. Prejdeme si celým procesom od A do Z a naučím vás všetky potrebné veci, ktoré by ste ako budúci majiteľ, prípadne realizátor kúpeľne mali vedieť.

Nejde o žiadnu zopár-stranovú reklamnú brožúru napísanú za pár dní. Tvorba tejto eKnihy mi zabrala bezmála dva roky a jej obsah tvorí viac ako 80 strán naozaj hodnotných informácií o všetkom, s čím sa pri výstavbe/prestavbe kúpeľne môžete stretnúť.

eKnihu Jednoduchá cesta k novej kúpeľni nájdete na tejto stránke aktuálne za akciovú cenu 14.99€, čo je v porovnaní s celkovou cenou výstavby/prestavby kúpeľne naozaj zanedbateľná suma. Nehovoriac o tom, koľko času, stresov a financií vám z nej získané vedomosti dokážu ušetriť.

Spolu s eKnihou odo mňa dostanete aj BONUS v podobe pracovného zošitu CHECKLISTU, ktorý je skvelou osnovou celej realizácie a vďaka ktorému v jednotlivých krokoch určite na nič nezabudnete.


Verím, že všetky vaše realizácie kúpeľní, či už s pomocou mojej eKnihy, alebo bez nej, dopadnú na výbornú a svoj prvý kúpeľ, alebo osviežujúcu sprchu si naozaj užijete 🙂