Väčšina projektov novej kúpeľne sa nesie v modernom štýle, v ktorom prevláda minimalizmus a jeho čisté línie. Rovnako je tomu aj pri zriaďovacích predmetoch a sanite. Pokiaľ ide o sprchový kút, najvhodnejším typom v tomto prípade je bezrámová sprchová zástena s čírym sklom. Žiadne zbytočné lišty, ani profily narušujúce hlavný dizajnový zámer.

Rozmery určujú typ sprchového kútu

Ako všade, tak i v kúpeľni ide o každý centimeter a nie vždy je konečný priestor vyhradený pre sprchový kút v štandardnej veľkosti. Sprchová zástena si tak vyžaduje atypický tvar, prípadne skosenie, výrez, jednoducho prispôsobenie na mieru.

Bezrámová sprchová zástena patrí všeobecne k najdrahším verziám zásten a v prípade riešenia na mieru sa už tak vysoká cena môže predražiť o viac než polovicu. Čo s tým?

Elegantná sprchová zástena HÜPPE Golf

Odpoveďou na túto otázku by mohla byť séria „Golf“ od nemeckého výrobcu HÜPPE. Elegantná sprchová zástena z dielne PHOENIX DESIGN je odvodená od luxusnej série HÜPPE Enjoy. Model Golf by sa mohol považovať za jej lacnejšieho brata, resp. „okresanú“ verziu. Neubralo sa však na materiáloch, kvalite, alebo funkčnosti, ale len na dostupných prevedeniach.

Séria HÜPPE Golf je dostupná len v jednom prevedení a to: Číre sklo s Antiplaque úpravou, kovanie (pánty) a madlá v chróme. Hrúbka bezpečnostného skla je pri pevnom segmente 8mm a dverný segment je v hrúbke 6mm. Bočná stena je v hrúbke 6mm (do šírky 1200mm) a 8mm (nad šírku 1200mm). Celkovo sa séria vyrába v siedmych modelových vyhotoveniach v týchto rozmeroch:

  • 900-1200mm (štvrťkruh)
  • 500-1000mm (krídlové dvere)
  • 700-1200mm (krídlové dvere s pevným segmentom)
  • 300-1200mm (bočná stena)
  • 200-1200mm (samostatne stojaca bočná stena)

Výška sa pohybuje od 1200mm (pri samostatne stojacej bočnej stene už od 600mm) do 2000mm.

huppe-golf-2
huppe-golf-3

V štandarde HÜPPE Golf sú tiež pánty so zdvíhacím/spúšťacím mechanizmom z vnútornej strany zapustené do skla pre jednoduchú a bezproblémovú údržbu + bočná vzpera (ak je potrebná). Montáž je možná i bez vaničky (priamo na podlahu) s prahovou, alebo bez prahovej lišty.

huppe-golf-4

Na mieru je v cene

A teraz to najpodstatnejšie. Objednanie ktoréhokoľvek modelu zo série Golf je možné len po zameraní technikom. To znamená, že si nekupujete hotový kus, ale technik príde k vám domov a zameria si všetky potrebné rozmery, podľa ktorých sa zástena vyrobí. Čo je ale dôležité, zameranie aj výroba na mieru je v cene. Pokiaľ sa rozmer zásteny pohybuje v hodnotách, ktoré sme uviedli vyššie, nezaplatíte ani cent navyše.

Príplatok si predajca/výrobca účtuje len v dvoch prípadoch. Pri bočnej samostatne stojacej stene a požiadavke na šírku nad 1200mm (max. však do 1400mm) si priplatíte cca 160€ a za výrez/skosenie cca 130€.

Maloobchodné ceny sprchových zásten HÜPPE Golf sa pohybujú od 460€ za bočnú samostatne stojacu stenu, až po 1300€ za komplet štvorcovú/štvrťkruhovú zástenu. Táto cena je porovnateľná s bežne predávanými modelmi podobných výrobcov v pevných rozmeroch. Nakoľko sa však jedná o riešenie na mieru a to až do 1200mm, cena je naozaj prijateľná.

Sprchové kúty HÜPPE sú dostupné v každom lepšom kúpeľňovom štúdiu, no model „Golf“ je vyrábaný výhradne pre sieť kúpeľňových štúdií Ptáček. Objednanie technika na zameranie aj samotnej sprchovej zásteny je tak možné len na ich pobočkách.

Celkovo by sme sériu sprchových zásten HÜPPE Golf hodnotili veľmi pozitívne v porovnaní cena/kvalita/dizajn a s prihliadnutím na jej flexibilné použitie, ide o naozaj vydarenú modelovú radu.

ZDROJ fotoKupelne Ptacek
ZDROJ fotoHÜPPE