Drevo je prírodný materiál, ktorý dodá akémukoľvek priestoru teplý a zároveň luxusný vzhľad. Prináša do kúpeľne pocit tepla, prírodnú atmosféru, môže pôsobiť tradičným, ako aj moderným dojmom. Nehovorím len o doplnkoch, alebo nábytku. Drevo sa dá v kúpeľni použiť takmer všade. Obklady stien, podlahy, ale aj zriaďovacie predmety ako umývadlo, vaňa. Možnosti sú neobmedzené.

Ako je to s pôsobením vlhkosti na drevo a ako ho ochrániť pred priamym stykom s vodou? Vo väčšine sa do kúpeľne používajú exotické dreviny (teak, merbau, bambus a pod.), ktoré sú prírodne olejnaté a neprekáža im vlhké prostredie. Pri bežných typoch dreva sa používa špeciálna impregnácia, ktorá konzervuje drevo a zabraňuje jeho nasiakavosti. V ponuke každého väčšieho výrobcu kúpeľňového sortimentu sa nachádzajú produkty z dreva. Tomuto trendu sa pomaly prispôsobujú i stolárske dielne, ktoré tieto produkty zhotovujú na mieru.

Ak neodoláte drevenému dizajnu v kúpeľni, počítajte s vyššou cenou. Drevo totiž patrí po drahých kovoch k najdrahším prírodným materiálom. Ako exotické, tak i domáce dreviny (dub, javor, buk).drevo_v_kupelni_1

Túžite po dreve, no stále sa obávate vlhkosti, prípadne Vás irituje jeho vysoká cena? Improvizujte. Drevený dizajn viete do kúpeľne vniesť pomocou dlažieb a obkladov v hodnovernej imitácii. Gresové obklady a dlažby sú na to najvhodnejšie. Jediným rozdielom je chladný povrch, ktorý ľahko vyriešite podlahovým kúrením, prípadne elektrickou rohožou.

Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek drevený dizajn Vašej kúpeľne, neoľutujete. Drevo vnesie do tohto priestoru kúsok prírody a zútulní Vašu kúpeľňu. Navyše sa hodí k akémukoľvek druhu materiálu. Pozor však na kombináciu viacerých drevených materiálov súčasne. Drevo je výrazný materiál s vlastnou kresbou, preto sa držte určitých zásad a nekombinujte viacero výrazných odtieňov dohromady.drevo_v_kupelni_2

Foto: www.lebon.cz | www.behance.net/angelinadessign