Naučiť svoje dieťa na nočník je prvým krokom k jeho samostatnosti. Časom však nočník vystrieda bežné wc a to môže byť problém. Nie kvôli šikovnosti vašej ratolesti, ale najmä kvôli výške wc misy. Štandardná výška, ktorá sa pohybuje +/- 40cm + sedátko je na začiatok skrátka moc vysoko.

Nedávno som narazil na zaujímavú vychytávku, ktorá je vylepšením klasického (zmenšeného) detského sedátka a má hneď niekoľko funkcií. Hlavnou je to, že sa vaše dieťa dokáže bez väčších problémov usadiť na wc aj bez vašej pomoci, čo vám ušetrí čas a podporí jeho samostatnosť. A druhou, nemenej podstatnou je forma, ktorá v dieťati evokuje hru a tak si základné hygienické návyky osvojí oveľa rýchlejšie.

V podstate ide o sedátko so schodíkmi navrhnuté pre bezpečné použitie pre deti. Celý systém je sklopný a jednoducho sa nasadí na wc misu. Schodík je nastaviteľný, držadlá i hlavné časti sú s protišmykovou úpravou. Z pohľadu dieťaťa to vyzerá ako šmykľavka z obľúbeného ihriska.wc-sedatko-pre-deti-2 wc-sedatko-pre-deti-3

Na Amazon som našiel viacero veselých modelov od rôznych výrobcov. Podľa mňa je to veľmi milý a zaujímavý nápad, ktorý rozhodne stojí za vyskúšanie, najmä ak si neviete rady s tým, ako vášho drobca naučiť chodiť na wc.

Foto: www.amazon.com