Ak sa o jednu kúpeľňu delíte i s najmenšími obyvateľmi, Vašimi deťmi, mali by ste im ju dostatočne prispôsobiť. Pre deti sa zdá všetko príliš veľké a nedostupné, tak prečo im to neuľahčiť pomôckami a milými, praktickými nápadmi, ktoré zároveň spestria celý priestor kúpeľne.

Ak zariaďujete kúpeľňu pre deti, mala by byť veselároztomilá, ako detská izba. V detskej kúpeľni by malo byť všetko prístupné bez miest, kde by sa deti mohli zraniť.

Tu je 6 tipov, ako správne zariadiť detskú kúpeľňu:

1. Vytvorte divadlo farieb – zatiaľ čo sanita je v základných bielych farbách, stenám v kúpeľni dajte určite farebný tón. V kúpeľni pre rodičov sú farby skôr v neutrálnych odtieňoch bielej, béžovej či hnedej. V kúpeľni určenej pre deti, by to malo byť naopak. Spravte ju zábavnú a veselú. Deti z toho budú mať radosť.

2. Výber hlavnej témy – ak rozmýšľate nad tým, ako správne vytvoriť výnimočný priestor pre deti, dajte si záležať na správnom výbere motívu. Od zvieratiek, cez športové a zábavné aktivity, až po zbožňované kreslené postavičky. Možnosti sú nekonečné.

detska_kupelna_1

3. Osvetlenie – v kúpeľni pre „drobcov“ je vhodné mať všetko osvetlené tak, aby nevznikali žiadne tmavé miesta, ani zle viditeľné prekážky. Deti sa môžu ľahko zraniť, ak si nevšimnú mláku vody, či zabudnutú hračku na zemi.

4. Organizácia – pri dekorovaní myslite na množstvo doplnkov a hračiek, ktoré deti pri svojich vodných radovánkach „potrebujú“. Tieto hračky je najlepšie umiestniť tak, aby ich Vaša ratolesť mala vždy po ruke a zároveň si ich mohla po kúpeli sama upratať.detska_kupelna_2

5. Doplnky – aj pri menšom rozpočte nebude problém detskú kúpeľňu krásne vyzdobiť. Na pomoc si nezabudnite zobrať Vaše deti, ktoré sú v tomto prípade tými najlepšími dizajnérmi. Nešetrite farbami, ako pri doplnkoch, tak aj pri textíliách, uterákoch, a pod.

6. Teenager – pri starších deťoch a teenageroch volíme neutrálnejšie farby a celkovú farebnosť dotvoríme doplnkami. Nezabudnite na funkčnosť, nakoľko s pribúdajúcim vekom budú stále náročnejší.

Pri zariaďovaní myslite aj na Váš životný štýl. Ak ste zaneprázdnený rodič, ktorý nemá čas na upratovanie hračiek v kúpeľni, nezabudnite na praktické koše na hračky a voľte materiály s ľahkou údržbou. Pamätajte tiež na to, že práve v kúpeľni si deti vytvárajú prvé hygienické návyky. Snažte sa im preto tento proces čo najviac zjednodušiť a spríjemniť.

Foto: www.ikea.sk | www.flickr.com | www.goodshomedesign.com